Yaz Kampları

MAVİ BALON ATÖLYE  EĞLENCEYİ DOĞAYA TAŞIYOR !

 

Doğa Kampları ve Doğada Sanat Günleri

 

doga_sanatYıl boyunca monoton bir iş, okul, ev  ve sorumluluklar döngüsünü yaşadık. Şehrin alışılmış kuralları ve alışılmışın verdiği güvenlik hissiyle hantallaştık. Soğuk oldu, hava bozdu evlere tıkıldık. Dışarı çıktığımızda ise trafiğe takıldık. Bazen bir gün bile uzaklaşmak tüm bunlardan –yorgun günün sonunda alınan sıcak bir duş gibi- tüm yorgunluğunuzu alıp götürebilir sizden.

İşte bu yüzden dağdayız bu yaz. Hafta sonları şehirden sıyrılıp Uludağ’ın yamaçlarına yol alıyoruz. Hedefimiz toprağa basmak, çıplak ayak. Samanyolunu izlemek gece ve kuş sesleriyle uyanmak. Hedefimiz bir hedef olmaksızın oluruna bırakmak. İster balık tutarak, ister patikalarda ormanı arşınlayarak istersek aldırmadan karıncalara çimlere uzanarak zamanı geride bırakmak.

 

Yıl boyunca dört duvar arasında oynadık oyunlarımızı. Masallardaki ormanı dört köşeli kağıtlara çizdik. Hep bir başlangıç saati vardı ve bir de bitiş. Dört yanımız sınırlı, sınırsız özgürlüğün peşine düştük. Sanatı dört köşeli bir çerçeveden çıkarıp doğada aramak istiyoruz bu yaz. Çamurdan heykel, kozalaklardan kukla yapalım. Masallarımızı çınar ağacının altında anlatalım. Sahnemizi gök kubbenin altına kuralım. Ne koşarken, ne de konuşurken duvarlara takılalım.

Bize katılın. Bu yaz eğlenceyi doğaya taşıyalım.

Bilgi almak ve önerilerinizi iletmek için [email protected]  adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Sırt çantalarımızı alıp ayrılıyoruz şehirden. Uludağ’ın eteklerinde bir göl kenarında kuruyoruz çadırlarımızı ve ailemizle birlikte doğayla başbaşa bir haftasonu yaşıyoruz.

Konaklama

Çadırlarda konaklıyoruz. Çadırınızı siz getirebilir ya da üç gün önceden bildirmek koşuluyla bizden talep edebilirsiniz.

Yemek

Cumartesi günü öğle ve akşam yemeği, Pazar günü kahvaltı, öğle ve akşam yemeği kamp mutfağımız tarafından hazırlanıyor. Yemekler ızgara, güveç  ve közleme biçiminde odun ateşinde hazırlanır.

Program

Cumartesi sabahı kamp noktasında buluşup, alana kısa bir yürüyüş yaparak güne başlıyoruz. Karşımızda Uludağ’ın zirveleri, ardımızda ormanlık tepeler. Çadırlarımız için uygun bir yer bulup, orman ve kampçılık hakkında genel bilgiler ediniyoruz. Ardından ormanda keşfe çıkıyoruz. Yarışmalar, oyunlar ve diğer herşey orada birlikte kararlaştırarak yapacağımız eğlenceli etkinlikler. Odun toplamak ve mıntıkamıza sahip çıkmak da ortak işimiz. Gece ateş başında kamp hikayeleri bekliyor bizi.

Pazar gününe sağlam bir kahvaltıyla başlayıp yine ormanda yürüyoruz. Bu sefer amaç gün içindeki etkinliklere hazırlanmak. Alan uzmanları eşliğinde ‘doğada oyun’, ‘kukla yapım’ ve ‘dağada masal’ aktivitelerine isteyen herkes katılabilir. İster balı tutarak, ister bir ağaç altında kitap okuyarak, ya da dağ çiçeklerini fotoğraflayarak geçirebiliriz vaktimizi. Akşam güneşi ardımızdaki ormanlık tepeye yaklaştığında çadırlarımızı toplamaya başlıyoruz. Sonrası veda ve paylaşımlar…

Ücret

Doğa Kampı (Cumartesi Pazar, gece konaklamalı, tüm etkinlik ve atölyeler dahil)

2 kişilik aile         300 TL

3 kişilik aile         375 TL

4 kişilik aile         440 TL

Çadır kirası          40 TL (İsteğe bağlı)

* Kesin kayıt kamp başlangıç tarihinden en geç 3 gün önce yapılmalıdır. Cuma akşamı saat 17:00’a kadar yapılan iptallerde yatırılan ücretler geri iade edilir.

** Mavi Balon Atölye 2014-2015 eğitim yılı öğrencileri ve gelecek dönem kesin kayıt yaptırmış olan öğrencilerimiz tüm programdan %15 indirimle faydalanabilirler.

Yaz geldi. Kalıplara sığmaz bu mevsim. Biz de dört duvar arasından çıkalım istiyoruz. Sanat atölyelerimizi şehirden uzak, insana yakın bir mekana taşıyoruz. Doğaya.

Program

Pazar sabahı erkenden çıkıyoruz yola. Yanımızda bir çift yedek kıyafet, fotoğraf makinası, bir minik yürüyüş çantasıyla. Göl kenarında yapılan bir kahvaltı, ardından ormanda yürüyüş, doğada oyun atölyesi ve kamp alanına dünüşte odun ateşinde öğle yemeği bekliyor bizi. Öğleden sonra kukla yapım ve öykü atölyesi genellikle çocuklarımızın ilgisini çekecek ama herkes katılabilir, ya da bu sırada uludağ zirvesini fotoğraflamak isteyebilir. Akşam güneşi ardımızdaki ormanlık tepeye yaklaştığında akşam atıştırmalıkları ateşte kızarıyor. Dün gece kamp kuran aileler çadırlarını toplamaya başlarken biz balık tutabilir. Sohbete ya da çimlerin üzerinde eğlenceli oyunlara dalabiliriz.

Ücret

Doğada Bir Gün (Pazar günü, üç öğün yemek, tüm etkinlik ve atölyeler dahil)

2 kişilik aile         150 TL

3 kişilik aile         200 TL

4 kişilik aile         240 TL

* Kesin kayıt kamp başlangıç tarihinden en geç 3 gün önce yapılmalıdır. Cuma akşamı saat 17:00’a kadar yapılan iptallerde yatırılan ücretler geri iade edilir.

** Mavi Balon Atölye 2014-2015 eğitim yılı öğrencileri ve gelecek dönem kesin kayıt yaptırmış olan öğrencilerimiz tüm programdan %15 indirimle faydalanabilirler.

BAŞVUR