Büyünün Gözleri

TÜRÜ   :          KOMEDİ

METİN :          Mehmet Murat İLDAN

SÜRE    :          90 Dakika

YÖNETMEN      :       Ertan EKMEKÇİ

OYUNCULAR :  Nedim BUĞRAL, Levent YILMAZ,  Tuğçe YETER, Necati ARPACI, Osman DÖNMEZ,  Esra GÜNEŞ

KONUSU        : Kumar yüzünden hiç parası kalmayan Kont Monteverdi kızını zengin tüccar Domenico’yla evlendirip borçtan kurtulmanın planlarını yapmaktadır. Büyücü Metastasio’ya gidip ondan bu iş için yardım ister.

Büyü için adamın ve kızın saçlarından birer tutam gerekmektedir. Bu bozulamayacak bir büyüdür. Ancak taraflardan biri manastıra sığınırsa aşık olmaktan kurtulabilir. Pellicio tüccar Domenico’nun saçından alabilmek için berber olan arkadaşı Tartini’den yardım ister. Bu arada Tartini de evlenmek için can atmaktadır. Ancak kiliseye gitmediği için kimse ona kızını vermez ve hatta işleri de bu yüzden bozulmuştur. Kont’un ‘güzel kızına’ koca aradığını duyunca Domenico yerine kendi saçından bir tutam verir. Böylece bir taşla iki kuş vuracaktır. Ancak işler düşündüğü gibi gitmez.

Kont’un parasız kızının da ucube olduğunu gören Tartini soluğu bir Fransisken manastırında alır. Elbette bir dinsiz olarak buraya daha fazla katlanamayacaktır. Bu arada işsiz kalan ve karısı tarafından terk edilen Pellicio da manastıra sığınır. Tartini ve Pellico buradan kurtulmak için plan yaparlar. Pellico, Vittoria’yı öldürmesi için bir katil tutar. Vittoria durumu anlar ve katile daha fazla para vererek Tartini’nin yerini öğrenir. Sinyora’nın ölmediğini gören Tartini büyünün gücüyle ona aşık olur.